Op de hoogte met Fresku

Op de hoogte, uit de hoogte, zebraleer, een decadente ladiesman.
Iedereen die zich weleens verdiept heeft in de nummers van Fresku zullen bovenstaande teksten wel herkennen. Het is natuurlijk ‘Op de hoogte’. Een geniaal nummer met een spetterende tekst.
Roy Michael Reymound, oftwel Fresku gaat op tour door Nederland. En Luxor Live wordt een beste tussenstop.
Hij woonde van zijn zevende tot zijn veertiende, samen met zijn Nederlandse moeder en Antilliaanse vader in Curaçao. Daarna verhuisden zij weer terug naar zijn oorspronkelijke geboorteplaats Eindhoven. Fresku is Papiaments voor ‘Brutaal’ en dat komt in sommige nummers ook goed naar voren. Op zijn veertiende begon hij voor de grap te rappen, en in 2006 leerde hij rapper Karimineel kennen, via een open mic sessie. Samen met producer en filmmaker Teemong vormden zij de rapgroep Zwarte Schapen en hielden zij zich ondertussen bezig met korte filmpjes en sketches en plaatsten deze op YouTube.
In 2010 bracht Fresku zijn titelloze debuutalbum uit, waarvan ook een limited edition verscheen. Het album werd goed ontvangen en er verschenen meerdere videoclips zoals Twijfel, Ik Ben Hier, Kutkop, Alleen en Nieuwe Dag. In hetzelfde jaar eindigde hij als tweede bij de 3VOOR12 Awards voor beste album. Na zijn debuutalbum verscheen in 2011 het album ‘Fresh 2’, in 2012 ‘Maskerade’ en in september dit jaar, zijn kersverse album ‘Nooit Meer Terug’.
We kunnen haast niet wachten om Fresku te verwelkomen in Luxor Live. Maak ons gek!
-
Muzikaal talent gezocht
07.04.2025 -
Steun slachtoffers brand Arnhem
12.03.2025 -
Luxor Live ontvangt recordaantal van 152.409 bezoekers in 2024
14.01.2025 -
1 Dag gratis Luxor Live
13.01.2025 -
Arnhem (Z)Uitnacht in Jacobiberg
06.01.2025 -
Gelderse muziekscene bloeit in 2024
18.12.2024 -
Nieuw in de merch shop: MUTSEN & EARPLUGS!
12.11.2024 -
The Launch update
11.11.2024 -
Inschrijvingen geopend voor 19e editie Nieuwe Electronische Waar
01.11.2024